hlavicka

Výstavy

Napsali o mně

Prosincová výstava Jiřího Macha

Do předvánočního období letos vstoupí v Galerii na radnici přehlídkou své tvorby nám dosud neznámý výtvarník Ing. Jiří Mach ze Šlapanic. Jeho obrazy a obrázky jsou vytvářeny kombinovanou technikou kresby, malby a air brush, čímž dosahuje mimořádně působivých barevných a stínových efektů. Jeho tvorba je ryze figurativní a realistická, nesoucí půvabné a nenásilné prvky symbolismu.

Vedle středně velkých formátů se představí Jiří Mach i výběrem ze své tvorby v oblasti miniaturní malby a grafiky, jakými jsou novoročenky a drobné osobní nebo propagační materiály.

Jako profesionální odborník v oblasti osvětlovací techniky a designér se snaží své výtvarné cítění přenášet i do oblasti osvětlení veřejných prostranství a významných staveb nejen v Brně a blízkém okolí.

Prodejní výstava obrazů Jiřího Macha bude zahájena vernisáží v pátek 4. prosince 2009.

Příjemné zážitky z výstavy přeje komise kultury a informací. Ivan Koláčný

KDYŽ SLOVA NESTAČÍ

V závěru minulého roku se v zasedací síni radnice konala vernisáž výstavy Jiřího Macha. I tentokrát zahájil výstavu předseda kulturní komise RNDr. Ivan Koláčný, o hudební vystoupení se zasloužili žáci základní umělecké školy. Autor, který se narodil v předhůří Vysočiny ve Vlkově a dnes žijící ve Šlapanicích u Brna, dokončil studia na střední i vysoké škole v blízkém Brně. Kurzy kreslení absolvoval u malířky Marie – Helgy Heindlové, kurzy grafických technik na Střední škole uměleckých řemesel v Brně. Jako člen Klubu amatérských výtvarníků se podílel na mnoha společných výstavách. V současné době užívá techniky kresby, akvarelu a také techniky kombinované, ve kterých vyniká především neobvyklá airbrush neboli americká retuš. Vytříbený styl, jemné barevné tóny i vzácný soulad neobvyklých technik vyvolaly v divácích v předvánočním období pocity klidu a harmonie.

Napsala Iveta Kubová.


Poslední aktualizace: Říjen 2018